No  9.jūnija līdz 4.augustam galerijā “Romas dārzs” Zivju ielā 3 būs skatāma mākslinieka Viļņa Bulava karikatūru izstāde “Avīžu bildītes”.

Izstādē prezentēti mākslinieka atlasīti oriģinālzīmējumi, kas bijuši publicēti laikrakstā “Kursas Laiks” un interneta portālā “IrLiepāja.lv” pēdējās desmitgades laikā. Savās karikatūrās mākslinieks asi, precīzi un ar humoru tvēris dažādas sadzīves un politiskās situācijas, iemūžinājis laikabiedrus, politiķus un sabiedriskus darbiniekus.

Vilnis Bulavs dzimis Liepājā. Šeit arī uzsācis pirmās skolas gaitas. Māksliniecisko izglītību ieguvis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā, kur absolvējis grafikas nodaļu, kā arī ieguvis mākslas maģistra grādu. Paralēli radošajam darbam ir ilggadējs mākslas priekšmetu pasniedzējs.

Mākslinieks izstādēs piedalās no 1994. gada. Ir bijušas personālizstādes Rīgā, Liepājā, Aizputē, Limbažos un citviet Latvijā.

Vilnis Bulavs strādā akrila, akvareļa, pasteļa un dažādās grafikas tehnikās. Vislabprātāk viņš glezno dabā, tādēļ labprāt piedalās plenēros Liepājā, Aizputē un citās pilsētās. Ir piedalījies visos mākslinieka Aivara Kleina organizētajos starptautiskajos gleznotāju un zīmētāju plenēros, kuros vairākkārtīgi ieguvis gan organizētāju, gan skatītāju balvas.

Vilnis Bulavs piedalījies arī Latvijas smilšu skulptūru festivālos. 2008.gadā starptautiskajā smilšu skulptūru festivālā “Summer Signs 2008” Jelgavā ieguvis skatītāju simpātijas balvu.

Darbojas grāmatu grafikā. Radījis karikatūras un ilustrācijas dažādiem Rīgas preses izdevumiem, tai skaitā “Nedēļas Pulss”, “Jaunā Avīze”, “Klubs”, “Ievas Veselība”u.c. Viļņa Bulava karikatūras presē tiek publicētas kopš 1999. gada.

Ilgstošākā sadarbība kopš 2004. gada māksliniekam ir ar reģionālo laikrakstu “Kursas Laiks”. Tiek saņemti ilustrāciju pasūtījumus arī no portāla “IrLiepāja.lv”, kā arī uzaicinājumi zīmēt šaržus dažādos pasākumos.

Izstāde skatāma līdz 4.augustam. Ieejas maksa pieaugušajiem ir 2,50 eiro, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, bērniem, skolēniem – bez maksas.

Galerijas darba laiks no otrdienas līdz piektdienai pulksten 11–18, sestdienās pulksten 11–16.

___________________________________________________________________________